Kołdra obciążeniowa - czym jest i dlaczego robi taką furorę?

Kołdra obciążeniowa - czym jest i dlaczego robi taką furorę?

Kołdry obciążeniowe stają się coraz popularne. Kto tylko je zastosuje, nie chce już nigdy spać pod czymś innym! Na czym polega ich fenomen? Sprawdź już teraz!

Kołdra obciążeniowa, zwana także kołdrą sensoryczną, to rodzaj kołdry, która ma działanie terapetyczne. Jak sama nazwa wskazuje, obciąża (ale nie przeciąża) ciało ludzkie w trakcie spania, stymulując układ nerwowy. Dzięki temu rozluźnia, poprawia jakość snu i niweluje napięcia. Spanie pod kołdrą sensoryczną daje uczucie kojącego i przyjemnego "przytulenia". Świetnie sprawdza się u pacjentów z autyzmem, Aspergerem czy ADHD.

Kołdra obciążeniowa - wskazania

Masz problemy z zasypianiem? Wybudzasz się w nocy z powodu silnego napięcia nerwowego? A może cierpisz na depresję? To tylko kilka z wielu wskazań do zastosowania kołdry sensorycznej. Rozwiązanie to często stosowane jest też w przypadku nadaktywnych dzieci.

Kołdra sensoryczna - przeciwwskazania

Stosowanie kołdry obciążeniowej jest bardzo bezpieczne. Mimo to producenci zalecają, aby nie przykrywać nimi dzieci poniżej 2. roku życia (ryzyko uduszenia). Warto również przed wyborem konkretnego modelu, zarówno w przypadku najmłodszych jak i dorosłych, poradzić się lekarza lub/i terapeuty integracji sensorycznej. Przeciwwskazania stricte chorobowe to: astma, klaustrofobia, osteoporoza, bezdech śródsenny, kruche kości.

Kołdra obciążeniowa - co na to specjaliści?

Kołdry obciążeniowe są polecane przez specjalistów, m.in. psychologów czy homeopatów. Psycholożka dr. Sabine Hoffmann, na stronie jednego z producentów kołder sensorycznych Gravity, pisze: "Te kołdry mogą wywołać spontaniczne uczucie spokoju". Rzeczywiście, kładąc się pod tą wyjątkową kołdrą, pacjent staje się odprężony. Jego ciało uspokaja się, a głowa staje się "wolna" - złe myśli odchodzą gdzieś dalej. Zostają tylko wyciszenie i rozluźnienie - czyli stan idealny przed snem!

Katharina Meier-Batrakow, psycholożka i psychoterapeutka dzieci i młodzieży podkreśla ogromne znaczenie przytulania. To idealny sposób na stres! Dlatego kołdra obciążeniowa tak się sprawdza - uspokaja i redukuje napięcie.

Podobnego zdania jest Michaela Gross, naturopatka i homeopatka w psychoterapii. Dzięki kołdrom obciążeniowym jej pacjentom jest o wiele łatwiej regulować częstotliwość oddechów. Szybciej się relaksują, co pozwala im o wiele efektywniej skupić się na ich wewnętrznych potrzebach.

Jak stosować kołdrę obciążeniową?

By kołdra szybko zapewniła oczekiwane efekty, warto stosować ją codziennie. Można nakrywać się nią na noc, ale też podczas popołudniowej drzemki czy w trakcie medytacji. Wiele osób, szczególnie tych pracujących w domu, kładzie kołdrę na nogi podczas wykonywania obowiązków zawodowych przy biurku. Dzięki temu o wiele lepiej koncentrują się na zadaniach.

Zainteresował Cię temat kołder obciążeniowych? Koniecznie wypróbuj to innowacyjne rozwiązanie! Kołdry Gravity możesz przetestować przez 28 dni za darmo. Zamów dla siebie oraz dla swojej rodziny i ciesz się z pozytywnych efektów. Udanego relaksu!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://senso-rex.com/pl/

O serwisie

Malutkich świat to to portal o świecie malutkich pociech i ogromnej wiedzy przydatnej dla każdego rodzica. U nas znajdziesz wszelkiego rodzaju porady dotyczące rodzicielstwa, sprawdzone sposoby na rozwiązywanie problemów oraz pomysły na swój własny rozwój jako rodzica, a także pomysły na zakupy dla najmłodszych m.in mebli dziecięcych, zabawek bądź gier. To wszystko i wiele więcej u nas!