10 Pomysłów rodzicielskich, o których (prawdopodobnie) nigdy nie pomyśleliście

10 Pomysłów rodzicielskich, o których (prawdopodobnie) nigdy nie pomyśleliście

Kiedy wraz z żoną dowiedzieliśmy się, że będziemy rodzicami, od razu wiedzieliśmy, że potrzebujemy mądrości. Była tam para z dorosłymi dziećmi, z którymi poprosiliśmy o spotkanie, aby zadać pytania. Niewiele wiedzieliśmy, ale kilka innych par poprosiło ich o to samo. Skończyło się na tym, że gościli nas wszystkich na kolacji, aby porozmawiać o rodzicielstwie. Niektóre z ich wypowiedzi były tak proste, że nie mogłam uwierzyć, że sama o tym nie pomyślałam.

Czy jesteś nowym ojcem, czy doświadczonym weteranem, wszyscy potrzebujemy pomocy. Nie ma nic bardziej korzystnego niż dzielenie się mądrością, pomysłami i najlepszymi praktykami. Więc tutaj, z całą pokorą, jest 10 przypadkowych pomysłów rodzicielskich, o których być może nigdy nie pomyśleliście.

1. Niech to będzie proste.

Mamy tendencję do przesadzania z ustalaniem zasad. Trzymaj zasady w liczbie, którą możesz faktycznie egzekwować. W ten sposób będziecie konsekwentni, a dzieci będą wiedziały, czego się spodziewać. Ponadto, będziesz mógł wrócić do jednego lub dwóch wielkich pomysłów, do których twoje dzieci będą mogły wrócić.

2. Nie idź na to sam.

Nie mówimy tu o programie "12-Step" dla tatusiów (choć nie jest to taki zły pomysł), ale raczej o wspieraniu i zachęcaniu innych tatusiów na tej samej łodzi. Nasz program "All Pro Dad's Day" jest do tego idealny.

3. Podkreślenie rutyny i przewidywalności.

Dzieci dobrze prosperują na przewidywalności. Kiedy wiedzą czego się spodziewać (a ty wiesz czego się spodziewać), wiele stresu wyparowuje.

4. Niech dzieciaki będą na zmianę "odpowiedzialne" za obowiązki przez jeden dzień. (Oni wykonują zadania i ty też musisz pracować).

Poważnie, co to za dzień z butem na drugiej stopie? Ty się czegoś nauczysz, oni się czegoś nauczą, to jest wygrana-wygrana.

5. Wieczór z rodzinnymi grami

Jeszcze raz, zrób tę rutynę. Gry planszowe i karciane wzmacniają pomysł, że "jest większy plan". Wszyscy są po tej samej stronie; umiejętności rozwiązywania problemów są wzmocnione. Brzmi to jak "stara szkoła", wiemy o tym, ale w "starej szkole" jest wiele rzeczy, które wszyscy moglibyśmy teraz wykorzystać.

6. Przepraszam, kiedy się mylisz.

Jako rodzice powinniśmy stale modelować odpowiednie zachowania i interakcje. To się nazywa przywództwo rodzinne. Kiedy się myli, co się czasem wydarzy, musimy mu wytłumaczyć. Jeśli tego nie zrobimy, oni nigdy tego nie zrobią.

7. Niech dzieciaki pomogą ustalić zasady.

Rodzina to nie demokracja. Ale rodzina jest miejscem, gdzie uczymy, wszyscy się uczymy, a rozwiązywanie problemów jest praktykowane. Badania wyraźnie pokazują większe "wykupienie" od dzieci, które mają rękę do tworzenia zasad i konsekwencji.

8. Spróbuj dnia bez zasad.

Cóż, może jedna zasada: Oni nadal muszą być bezpieczni. Weź weekend i pozwól im wybrać wszystko: posiłki (nawet jeśli są to słodycze), zajęcia (musisz się do nich przyłączyć), czas na spanie (lub jego brak), itp. Następnego dnia mogą zobaczyć wartość wszystkich Twoich zasad.

9. Nie chodzi tylko o dzieci.

Silne rodziny są budowane wokół silnych małżeństw. Ostatecznie, najważniejszym elementem życia rodzinnego jest związek między mamą i tatą. To jest praca pierwsza. Twoje dzieci będą szczęśliwsze. Nawet jeśli nie będziecie już razem, to sposób, w jaki będziecie się wzajemnie traktować, będzie miał na nie wpływ.

10. Niańczenie wzajemności.

Znajdź inne rodziny, które są w tym samym sezonie życia. Konsekwentne randki z opiekunami do dzieci mogą być kosztowne. Na zmianę opiekować się dziećmi drugiej osoby, aby utrzymać noc randki w przystępnej cenie. Oczywiście, wybierz ostrożnie. Polecam mieć informacje medyczne i zgody w miejscu przed czasem. Może nadejść czas, kiedy będziesz ich potrzebować.

 

O serwisie

Malutkich świat to to portal o świecie malutkich pociech i ogromnej wiedzy przydatnej dla każdego rodzica. U nas znajdziesz wszelkiego rodzaju porady dotyczące rodzicielstwa, sprawdzone sposoby na rozwiązywanie problemów oraz pomysły na swój własny rozwój jako rodzica, a także pomysły na zakupy dla najmłodszych m.in mebli dziecięcych, zabawek bądź gier. To wszystko i wiele więcej u nas!

Warto zobaczyć