Co powinno zwrócić naszą uwagę, gdy wybieramy meble dziecięce dla chłopca?

Co powinno zwrócić naszą uwagę, gdy wybieramy meble dziecięce dla chłopca?Trudność w wyborze mebli dziecięcych dla chłopca
Wielu rodziców boryka się z poważnymi problemami, podczas urządzania pokoju dziecka. Niekiedy głównym ich celem staje się urządzenie z takiego pokoju bawialni, jednak zdecydowanie nie takie powinno być przeznaczenie danego pomieszczenia. Przede wszystkim urządzając pokój już na samym początku powinniśmy wziąć pod uwagę czy jesteśmy rodzicami chłopca, czy też dziewczynki.   Urządzając pokój dla chłopca w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad meblami. Niekiedy może się bowiem okazać, że konieczne będzie wykonywanie mebli pod wymiar. Wtedy na zamówienie trzeba nieco poczekać, dlatego taką ewentualność także jest dobrze wziąć pod uwagę. Kupując meble należy przede wszystkim dostosować je do wieku dziecka. Dziecko dziesięcioletnie nie jest w stanie odnaleźć się w pokoju, gdzie umieszczone zostały dziecięce mebelki. Dziecko musi mieć meble dopasowane do swojego wieku, swoich zainteresowań, codziennych obowiązków. Obecnie pokój zazwyczaj dzieci się na strefę służącą do zabawy oraz taką do nauki. Chłopiec mający 7 lat jest już w wieku szkolnym i zazwyczaj mebel dla dzieci właśnie w tym wieku, muszą już być poszerzone chociażby o jakieś małe biurko.   Jaka powinna być wielkość mebli?

Meble muszą być dopasowane przede wszystkim do wielu dziecka. Kolejną kwestię natomiast którą musimy wziąć pod uwagę, jest ich wielkość. W pokojach dziecięcych często widać meble bardzo małych rozmiarów. To natomiast sprzyja chaosowi, ponieważ wtedy nie ma gdzie schować rzeczy, które są w posiadaniu dziecka. Lepiej jest wybrać meble średnich rozmiarów. Dziecko powinno mieć mebel przeznaczony do nauki, dużą i pojemną szafę, jakąś komodę na bieliznę. Oczywiście warto pomyśleć również o półkach, na których dziecko będzie miało możliwość umieszczenia swoich zabawek.

Elementy bajkowe w meblach

Dziś wiele mebli posiada jakiś element bajkowy i trzeba przyznać, że cieszą się one naprawdę sporą popularnością u dzieci. Trzeba jednak przyznać, że takie meble często i szybko nudzą się również pociechą. Już po krótkim czasie zmienia im się gust. Dlatego zawsze lepiej jest zainwestować w coś bardziej uniwersalnego, co posłuży dziecku przez znacznie dłuższy okres czasu.

Oczywiście wybierając meble, powinniśmy stawiać także na wysoką jakość. Na pewno pod uwagę nie powinny być brane meble z dykty, które bardzo szybko ulegają zniszczeniu. Dzieje się to tym szybciej, jeśli korzysta z nich właśnie dziecko. Lepiej jest inwestować w meble wysokiej jakości, które zostały wykonane z odpowiedniej jakości materiałów. Oczywiście wydamy na nie nieco więcej pieniędzy, ale ostatecznie będziemy również z nich zadowoleni. Na pierwszy rzut oka już można zobaczyć wyraźną różnicę pomiędzy meblami tanimi a drogimi. Jeśli w pokoju dziecka jest mało miejsca to warto zastanowić się nad tym, aby zainwestować w łóżko wysuwane bądź też piętrowe, które pomoże nam w zaoszczędzeniu miejsca.
 

O serwisie

Malutkich świat to to portal o świecie malutkich pociech i ogromnej wiedzy przydatnej dla każdego rodzica. U nas znajdziesz wszelkiego rodzaju porady dotyczące rodzicielstwa, sprawdzone sposoby na rozwiązywanie problemów oraz pomysły na swój własny rozwój jako rodzica, a także pomysły na zakupy dla najmłodszych m.in mebli dziecięcych, zabawek bądź gier. To wszystko i wiele więcej u nas!

Warto zobaczyć