Gry online dla dzieci

Gry online dla dzieci

Gry są wspaniałym, skutecznym sposobem na zaangażowanie dziecięcych mózgów i wspieranie ich w rozwijaniu nowych umiejętności i poznawaniu świata - bez poczucia, że odrabiają pracę domową. Istnieją tysiące darmowych gier dla dzieci online, które wspierają naukę, pamięć lub jakąś formę rozwoju poznawczego, więc od czego należy zacząć? Oto lista 15 najlepszych edukacyjnych gier online dla dzieci.

1. Switch Zoo

Switch Zoo to gra w stylu mix-and-match, która pozwala dzieciom na zamianę i mieszanie głów, nóg i ogonów 142 różnych zwierząt. Gra zachęca do nauki poprzez przedstawianie profili zwierząt i szybkich faktów, a także dzięki wbudowanym w nią narzędziom do tworzenia biologii i siedlisk online. Dzieci mogą nakarmić zwierzęta, dowiedzieć się, gdzie znajdują się ich siedliska na świecie i dopasować dźwięki zwierząt do zwierząt.

2. Doodle.ly

Doodle.ly to proste, ale wypełnione zabawą narzędzie do szkicowania społecznego, które wydobywa kreatywność u dzieci. Możesz zacząć rysować za pomocą jednego kliknięcia i uzyskać dostęp do narzędzi do rysowania, takich jak ołówki, kredki i długopisy w różnych kolorach. Gdy skończysz, możesz opublikować je na stronie i udostępnić na Facebooku lub Twitterze. Dla dzieci korzystających z tabletów Doodle.ly jest również dostępna jako aplikacja.

3. Spree Games

Spree Games to znakomity zbiór linków do setek gier edukacyjnych, a nie pojedyncza gra. Gry są podzielone na kategorie tematyczne, od sztuki, środowiska i zdrowia; do muzyki, chemii i matematyki. Gry edukacyjne można również znaleźć według wieku lub poziomu zaawansowania.

4. British Council Games

Jest to kolejna kolekcja gier edukacyjnych odpowiednich dla starszych dzieci. Większość gier kładzie nacisk na język angielski, pisownię i gramatykę, a starsze dzieci mogą cieszyć się grami takimi jak Word Wrangling, Verb Machine i Wordshake podczas nauki.

5. Lego

Podczas gdy strona Lego jest zasadniczo sklepem, w sekcji gier znajdują się dziesiątki gier posortowanych według kategorii takich jak akcja, przedszkole, przygoda, strategia i kreatywność. Dzieci mogą mieć wiele godzin zabawy z grami takimi jak Art Maker, który pozwala na malowanie i szkicowanie własnych dzieł sztuki. Są też gry akcji, takie jak Gwiezdne Wojny - Imperium vs. Rebelianci, czy też gry strategiczne i budowlane, takie jak Bity i Cegły. Wszystkie gry posiadają elementy Lego w jakiś sposób.

6. Poptropica

Poptropica to wieloosobowa gra RPG online, której akcja dzieje się w wirtualnym świecie dla dzieci. Dzieci będą musiały podróżować na różne wyspy, aby wypełniać zadania, grać w gry i czytać komiksy. Mogą rozmawiać z innymi graczami i zdobywać kredyty, które mogą wydać na cło i inne wirtualne dobra.

7. Magiczny autobus szkolny

Stworzony przez Scholastic, Magiczny Autobus Szkolny to gra, która pobudza wyobraźnię dzieci, pozwalając im na wybranie własnej wycieczki w teren. Z panią Frizzle w Magicznym Autobusie Szkolnym, dzieci wyruszają w podróż i poznają takie miejsca jak głębokie morze, ludzkie ciało, przestrzeń, las deszczowy i inne edukacyjne miejsca.

8. Club Penguin

Ta wieloosobowa, internetowa gra fabularna zaprasza dzieci do odkrywania wirtualnego, zimowego świata, w którym znajdują się mniejsze gry. Dzieci mogą grać, aby zarobić monety, które następnie można wydać w wirtualnym sklepie. Limitowana wersja Club Penguin jest darmowa, natomiast wersja płatna zapewnia nieograniczony dostęp.

9. Disney

Strona Disneya jest stale aktualizowana o nowe gry dla dzieci. Chociaż może być jakiś merchandisingowy nacisk na te gry, dzieci będą prawdopodobnie kochać zwiedzanie i zabawy w świecie swoich ulubionych postaci, takich jak Księżniczka Elsa i Honor (Frozen), Dory, BFG, i starych ulubionych, takich jak Mickey i Minnie Mouse.

10. NASA Kid's Club

Amerykańska agencja kosmiczna NASA's Kid's Club jest specjalną sekcją ich strony internetowej poświęconą grom edukacyjnym, które czerpią z prawdziwych misji i informacji astronomicznych. Gry te zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić dzieciom odkrywanie układu słonecznego i przestrzeni kosmicznej. Wśród gier znajdują się JunoQuest, Roving on Mars i Jumbled Jets. Istnieją również zabawne gry, które pozwalają dzieciom malować rakiety i poznawać Międzynarodową Stację Kosmiczną i jej załogę.

11. Starfall

Ta prosta, ale w pełni funkcjonalna strona posiada wiele mini-gier i narzędzi, które pomogą młodszym czytelnikom opanować podstawy czytania, foniki i matematyki. Są tu gry do czytania z takimi postaciami jak Peg the Hen i Zac the Rat, a także gry piosenkowe i gry matematyczne.

12. Neopety

Neopety to wirtualna społeczność zwierząt domowych, w której dzieci mogą tworzyć własne zwierzęta i opiekować się nimi, a wszystko to w wirtualnym świecie Neopii. Każdy użytkownik może mieć do czterech zwierząt domowych, a Ty możesz zdobywać Neopety grając w różne gry, biorąc udział w konkursach i handlując. Wirtualna waluta może być następnie wykorzystana do zakupu zabawek, żywności, odzieży i akcesoriów dla zwierząt domowych.

13. Ulica Sezamkowa

Ulica Sezamkowa zawiera dziesiątki gier, takich jak Miska rybna Dorothy i Płótno sztuki kaczki, które wspierają ciekawość i interaktywność u małych dzieci. Dzieciom spodobają się także takie gry, jak Dzień Dinozaura Erniego, w którym mogą poznać różne zwierzęta, ich siedliska i zachowania. Inne gry to Story Book Builder, w który rodzice mogą bawić się z dziećmi, aby stworzyć od podstaw wirtualne bajki.

14. Tvokids

Tvokids posiada szeroki zakres treści podzielonych na dwie kategorie - od 2 do 5 lat oraz 11 i mniej - które obejmują gry. Na przykład, gra Get Growing będzie angażować małe dzieci na temat podstaw sadzenia i uprawy rzeczy, podczas gdy gra A Lotta Sports obejmuje różne sporty i przyciąga dzieci do aktywności fizycznej. W sumie, Tvokids oferuje setki zabawnych i edukacyjnych gier dla dzieci, a jeśli Twoje dzieci kiedykolwiek znudzą się grą, na stronie internetowej znajdują się tysiące edukacyjnych filmów do odkrycia.

15. PBS Kids

Nadawca PBS jest znany ze swoich wspaniałych materiałów wideo dla dzieci, a jego strona internetowa oferuje wiele gier edukacyjnych, które będą angażować ciekawość dzieci do nauki. Istnieje kilkadziesiąt gier pomiarowych, w których dzieci mogą się uczyć matematyki, a także gier rozwiązujących problemy, które zapraszają je do zadawania pytań i wypracowywania rozwiązań hipotetycznych problemów.

Chociaż gry online dla dzieci mogą nie spodobać się wszystkim rodzicom, z pewnością istnieje szereg gier dostępnych online, z których dzieci mogą korzystać i uczyć się. Oczywiście dzieci powinny spędzać tylko umiarkowaną ilość czasu przed komputerami i tabletami, ale zachęcanie ich do grania w gry edukacyjne, takie jak te wymienione powyżej, jest korzystnym wykorzystaniem tego czasu.

 

O serwisie

Malutkich świat to to portal o świecie malutkich pociech i ogromnej wiedzy przydatnej dla każdego rodzica. U nas znajdziesz wszelkiego rodzaju porady dotyczące rodzicielstwa, sprawdzone sposoby na rozwiązywanie problemów oraz pomysły na swój własny rozwój jako rodzica, a także pomysły na zakupy dla najmłodszych m.in mebli dziecięcych, zabawek bądź gier. To wszystko i wiele więcej u nas!