Kotleciarka
Kotleciarka to urządzenie, którego zadaniem jest zmiękczyć mięso poprzez nadanie mu odpowiedniej grubości. Dzięki niej przygotujesz każdy kawałek mięsa.
Kotleciarka ręczna
Kotleciarki, a już szczególnie kotleciarki ręczne, są niezastąpione, kiedy zależy nam na tym, by każdy kawałek mięsa miał tę sama grubość i przy tym łatwiej było go przyrządzić. Dobra kotleciarka może być wykorzystywana na kilka sposobów, nadając kotletom odpowiednia grubość lub nawet mieląc mięso, dzięki czemu łatwiej jest je uformować i nadać odpowiednie wymiary. Kotleciarki ręczne doskonale sprawdza się w każdym domu, szczególnie kiedy żyje w nim więcej osób i zależy nam na sprawiedliwym podziale. Kotleciarki ręczne są też używane w niewielkich restauracjach, gdyż większe – z racji ilości osób – potrzebują sprzętu trochę większego kalibru.
Kotleciarka – prasa do mięsa
Główną różnica między kotleciarką ręczną a tak zwana prasą do mięsa są zdecydowanie ich rozmiary oraz co najważniejsze: cena. Za kotleciarkę ręczną obecnie zapłacimy około 120 złotych, podczas gdy prasa do mięsa kosztuje nawet kilka tysięcy. Jest ona jednak idealną inwestycją na przykład w restauracjach typu fastfood, gdzie liczy się czas oraz satysfakcja klienta, który oczekuje kotleta najwyższej jakości i zawsze tego samego rozmiaru. Dzięki kotleciarce możemy zagwarantować każdemu klientowi, że jego kotlet będzie zawsze tej samej wielkości, o ile nie zamówi inaczej.
Warto wiedzieć, że kotleciarki znajdują zastosowanie do:
- mięsa drobiowego (kotlety drobiowe i zawijane typu de volaille)
- mięsa wieprzowego (kotlety schabowe, polędwiczki duszone, roladki, zrazy wieprzowe)
- mięsa wołowego (steki, rolady, zrazy wołowe, befsztyki oraz inne kawałki mięsa do przygotowywania na grill)
Poza tym, zależnie od modelu, kotleciarka posiada różne stopnie nacisku, różniące się do siebie wymiary czy wagę i typ napięcia, nie wspominając o samym silniku, mającego moc w okolicy 1,5kW.
Kotleciarki – nie tylko do domowego obiadu!
Kotleciarki są używane nie tylko w domach, lecz również w restauracjach czy domach weselnych. Są niezastąpione w gastronomii, szczególnie kiedy zależy nam na tym, by kawałki mięsa miały tę samą grubość.
Artykuł partnera