Najlepsze gry wideo dla dzieci 2020

Najlepsze gry wideo dla dzieci 2020

To normalne, że martwimy się o dzieci uzależnione od gier wideo. We współczesnym świecie trudno jest również ograniczyć dzieciom dostęp do gier wideo. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawienie, aby ich doświadczenia z gry były jak najbardziej użyteczne. W tym przeglądzie zamieściliśmy 7 największych i najnowszych tytułów opracowanych specjalnie dla użytkowników w wieku 6-14 lat w kolejności rosącej według popularności.

7. Wymiary LEGO Pakiet startowy

Wiek: 7-14 lat

Ta wciągająca akcja została opracowana przez Traveller's Tales i opublikowana przez Warner Bros. Interaktywna. w 2015 roku na konsole PS3, PS4, Wii U, Xbox 360 i Xbox One.

Wymiary LEGO są idealne do rodzinnej zabawy. Pozwala również na wybór postaci z 30 franszyzy, w tym Dark Knight, Wizard i innych. Wszystkie one posiadają unikalne umiejętności, a jednym z zadań, które dziecko będzie musiało rozwiązać jest określenie, która postać będzie najlepsza dla danej układanki. Dzięki różnorodności zagadek młody gracz będzie mógł poprawić logiczne myślenie, kreatywność i dbałość o szczegóły.

6. Just Dance 2020

Wiek: 10+

Just Dance to popularna gra taneczna dla twojego dziecka i jego przyjaciół. Właściwie, to może być wspaniały sposób na spędzenie czasu i zabawę dla całej rodziny. 

Każda piosenka ma swoją własną choreografię. Zadanie polega na jak najszybszym i jak najdokładniejszym powtórzeniu tanecznych ruchów wykonywanych przez aktorów na ekranie. 

Gra jest dostarczana z kontrolerami ruchu lub kamerami (w zależności od platformy). Może być również zsynchronizowana z aplikacją zainstalowaną na smartphonie lub tablecie.

5. Samochody 2

Wiek: 10+

Prawdopodobnie najlepsza opcja dla najmłodszych, którzy lubią się ścigać. Samochód 2 jest świetny zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. Wybierz swoją ulubioną postać (oczywiście, większość dzieci chce grać w Błyskawicę McQueena, ale są też inne samochody, które potrafią robić całkiem niezłe sztuczki. Po prostu spróbuj jazdy na dwóch kółkach lub sidestepping! 

4. Splatoon

Wiek: 10+

Splatoon nazywany jest jedną z najbardziej obiecujących dziecięcych gier wideo 2020 roku. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko rozwijało umiejętności rysunkowe i wyobraźnię, to jest to właściwy wybór. Kiedy kartki papieru są małe i ograniczone, a prawdziwe obszary miasta nie są dozwolone, zrobić je bardziej kolorowe z graffiti, wziąć pistolet rozpryskowy i przynieść jasność wszędzie wokół.

Gracze mogą wybierać różne lokalizacje, przełączać się między kolorami i odłamkami oraz wykonywać misje na różne sposoby.

3. Disney Infinity Marvel Super Heroes 2.0

Wiek: 6+

Cóż, ten nie jest tak edukacyjny jak inne, ale i tak pomaga poprawić pamięć, wyobraźnię, poświęcenie i komunikację. I to jest jeden z najlepszych sposobów, aby zamienić miłość dziecka do Avengers w coś, co przyniesie mu przyjemność i poprawi zdolność do osiągania celów krok po kroku. Możecie wspólnie przechodzić te poziomy lub pomóc swojemu maluchowi zdobyć więcej punktów podczas zabawy z przyjaciółmi.

2. Minecraft

Wiek: 10+ 

Rzeczywiście, Minecraft jest bardziej popularny wśród dorosłych niż dzieci. Jednakże, są miliony graczy, którzy nadal chodzą do szkoły podstawowej i gimnazjum. Jeśli jesteś zainteresowany rozwojem logiki, kreatywności i wyobraźni u swoich dzieci, Minecraft będzie naprawdę dobry. Poza tym, pomaga on poprawić umiejętności komunikacyjne w trybie multiplayer. 

1. LittleBigPlanet 3

Wiek: 6+

Wierzymy, że LittleBigPlanet 3 jest najlepszą grą wideo dla dzieci w wieku 6-12 lat w 2020 roku. Pomimo tego, że ta gra w formacie puzzle-platformer została wydana w 2014 roku, nadal jest numerem jeden dla milionów rodziców na całym świecie. Weź swojego malucha i stwórz swój własny świat poziom po poziomie. Dzięki LittleBigPlanet możesz poprawić swoje relacje i rozwijać logikę i wyobraźnię poprzez niesamowitą rozgrywkę.

Jeśli jesteś programistą, który szuka najlepszej realizacji idei najlepszej gry wideo dla dzieci, nie wahaj się skontaktować z zespołem Melior Games. Tutaj dogłębnie rozumiemy, czego chce każda publiczność i jesteśmy gotowi dostarczyć najbardziej odpowiednie rozwiązanie.

 

O serwisie

Malutkich świat to to portal o świecie malutkich pociech i ogromnej wiedzy przydatnej dla każdego rodzica. U nas znajdziesz wszelkiego rodzaju porady dotyczące rodzicielstwa, sprawdzone sposoby na rozwiązywanie problemów oraz pomysły na swój własny rozwój jako rodzica, a także pomysły na zakupy dla najmłodszych m.in mebli dziecięcych, zabawek bądź gier. To wszystko i wiele więcej u nas!