Obrazy dla dzieci. O czym warto wiedzieć?

Obrazy dla dzieci. O czym warto wiedzieć?

 

Aranżując pokój dla dziecka, zawsze na pierwszym miejscu patrzy się na bezpieczeństwo i wygodę. Nikt nie chce przecież, żeby w pokoju malucha znalazł się przedmiot czy mebel, który może zagrozić jego zdrowiu czy życiu. Po upewnieniu się, że pokój jest bezpieczny, rodzice najczęściej kierują swoje oczy w stronę rozmaitych ozdób i dekoracji. W końcu nie mieszkamy w mieszkaniach tylko po to, by mieć dach nad głową i gdzie spać, ale lubimy spędzać czas w ładnych miejscach, które przyjemnie nam się kojarzą i do których wracamy z uśmiechem na ustach. Znakomitym sposobem na dekorację wnętrza pokoju dziecięcego są obrazy i grafiki dla dzieci. 

To wybór jednocześnie bezpieczny i komfortowy dla dziecka. Bezpieczny, bo dzisiejsze obrazy na płótnie są lekkie i bezproblemowo można je zamontować i zdemontować. Trzymają się stabilnie ściany i nawet jeśli spadną, nie są w stanie wyrządzić dziecku krzywdy. Czasami słowo “obraz” kojarzony jest z wielką pracą, w grubej ramie, zajmującą połowę ściany salonu. Nic bardziej mylnego. Obrazy dla dzieci, np. grafiki na płótnie do pokoju dziecięcego, to lekkie, delikatne konstrukcje, w pełni bezpieczne dla dziecka.

obrazy dla dzieci

Napisaliśmy, że obrazy do pokoju dziecięcego są też “komfortowe”. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że pokój jest miejscem spędzania czasu wolnego i nie tylko. Dziecko będzie w swoim pokoju od kilku, do kilkunastu godzin, a czasami nawet cały dzień. Bardzo ważne jest, by czuło się w tym miejscu komfortowo. Obrazy dla dzieci najczęściej przedstawiają zwierzęta i są zrobione w bardzo delikatny, przyjazny dla oczu sposób. Dziecko otoczone swoimi ulubionymi zwierzętami będzie czuło się bezpiecznie. Z doświadczenia rodziców, nawet przy przeprowadzkach albo wkraczając w wiek dorosły, ludzie nadal zachowują swoje dziecięce obrazki i mają do nich wielki sentyment.

Przy wyborze obrazu dla dziecka należy kierować się przede wszystkim charakterem naszej pociechy. Styl wnętrza jest na drugim miejscu, choć oczywiście warto dopasować kolory, czy nawet postacie na grafikach, do reszty mieszkania czy domu. W kwestii zwierząt znajdujących się na obrazach do pokojów dziecięcych, można wybrać z naprawdę szerokiej puli. Jeśli Ty i Twoje dziecko uwielbiacie te bardziej popularne zwierzęta, mieszkające w Polsce - nie ma problemu. Obrazy na płótnie dla dzieci przedstawiają psy, koty, lisy, świnki, krowy itp. Można oczywiście wybrać bardziej egzotyczne obrazy ze zwierzętami do dziecięcego pokoju - z lwami, słoniami czy żyrafami. Znajdzie się też oczywiście miejsce dla dzieci z wyobraźnią - latające szczury, pegazy czy jednorożce równie świetnie będa ozdabiać dziecięcy pokój.

Tego typu grafiki można znaleźć np. na  https://revolio.pl. Tego typu platformy internetowe oferują grafiki i obrazy na płótnach przeznaczone dla dzieci i do pokojów dziecięcych. 

Jeśli dekorujesz swój dom lub mieszkania i zastanawiasz się jak można upiększyć pokój dziecięcy, zapewniając przy tym pełne bezpieczeństwo dziecka, koniecznie zapoznaj się z obrazami na płótnie przedstawiającymi zwierzęta i rośliny. 

O serwisie

Malutkich świat to to portal o świecie malutkich pociech i ogromnej wiedzy przydatnej dla każdego rodzica. U nas znajdziesz wszelkiego rodzaju porady dotyczące rodzicielstwa, sprawdzone sposoby na rozwiązywanie problemów oraz pomysły na swój własny rozwój jako rodzica, a także pomysły na zakupy dla najmłodszych m.in mebli dziecięcych, zabawek bądź gier. To wszystko i wiele więcej u nas!