Szafa trzydrzwiowa w pokoju dziecięcym

Szafa trzydrzwiowa w pokoju dziecięcym

Pokój niemowlęcy musi być przede wszystkim wyposażony w komodę. Jeśli jednak chodzi o pokój starszego dziecka, powinna się w nim znaleźć już szafa. Jej pojemność musi odpowiadać ilości posiadanej przez dziecko rzeczy. W przypadku szafy dla starszego dziecka mimo wszystko warto zadbać o to, by miała ona odpowiednie zabezpieczenia, ponieważ dziecko może chcieć swoje rzeczy układać w niej samodzielnie

Aranżacja wnętrza a samopoczucie dziecka

Dzieci w swoich pokojach spędzają sporo czasu dlatego ważne jest to, aby aranżacja była nie tylko harmonijna, ale również bezpieczna, funkcjonalna. Otoczenie ma spory wpływ na stymulowanie i rozwój kilkuletniego dziecka. Jeśli jednak meble mają spełniać swoje zadanie, dziecku musi także uczestniczyć w ich wyborze. Ostateczna decyzja oczywiście musi należeć do rodzica, ale same meble muszą również podobać się dziecku.

Przed wyborem szafy warto rozważyć ile ubrań ma dziecko, akcesoriów oraz zabawek. Niektóre z nich muszą bowiem znaleźć swoje miejsce w szafie. Czasem konieczne może okazać się dokupienie jeszcze innego mebla, przykładowo regału. W takiej sytuacji najlepiej jest wybrać coś od jednego producenta. Za takimi rozwiązaniami można się rozejrzeć między innymi na stronie www.pinio.com.pl. To pozwoli na zachowanie w pokoju odpowiedniej harmonii.

Jaki jest odpowiedni rozmiar szafy?

Oczywiście pod uwagę należy brać to, ile rzeczy dziecka ma zostać w szafie ulokowanych. Ważny jest jednak przede wszystkim aspekt wielkości pokoju. W dużym pokoju można postawić na większy mebel, natomiast na małym lepiej postawić na coś nieco mniej przytłaczającego wnętrze. Kilkuletnie dziecko w swoim pokoju ma się uczyć oczywiście samodzielności. Warto zatem by najwięcej rzeczy było ulokowanych w dolnej części szafy, gdzie dziecko ma do nich swobodny dostęp. Jeśli w pokoju mieszka dwójka dzieci, wówczas można postawić nawet na funkcjonalną szafę czterodrzwiową.

Dlaczego ważna jest estetyka mebli?

Kilkuletnie dziecko ma mnóstwo pomysłów na swój pokój, jednak mogą one ulegać zmianom nawet co kilka godzin. Dlatego najlepiej wybierać subtelne kolory mebli, aby przy pomocy dodatków móc wykonywać różne metamorfozy wnętrza. Dobrym rozwiązaniem w tym zakresie, jest zakup mebli białych. Świetnie one wyglądają zestawione ze ścianami tak naprawdę w każdym kolorze.

Wybór szafy trzydrzwiowej

Gdy szukamy mebli do poszczególnych wnętrz, często zwracamy uwagę przede wszystkim na ich cenę. W wielu sklepach meblowych można obecnie natrafić na szafy trzydrzwiowe z systemem przesuwnym, które są wykonywane w ramach produkcji seryjnej. Ich atutem jest przede wszystkim to, że można je naprawdę tanio zakupić. Nawet szafy z tej kategorii, które są wykończone na połysk, charakteryzują się stosunkowo niską ceną.

Szafy dwudrzwiowe oraz trzydrzwiowe są bardzo popularne, dlatego w swojej ofercie posiada je większość sklepów trudniących się sprzedażą mebli. Ogromny wybór wzorów oraz kolorów pozwala na to, aby dopasować zakup do swoich indywidualnych potrzeb. Szafy trzydrzwiowe w wielu wariantach kolorystycznych znajdziesz na https://dedekids.pl >>

O serwisie

Malutkich świat to to portal o świecie malutkich pociech i ogromnej wiedzy przydatnej dla każdego rodzica. U nas znajdziesz wszelkiego rodzaju porady dotyczące rodzicielstwa, sprawdzone sposoby na rozwiązywanie problemów oraz pomysły na swój własny rozwój jako rodzica, a także pomysły na zakupy dla najmłodszych m.in mebli dziecięcych, zabawek bądź gier. To wszystko i wiele więcej u nas!