Trudności w wyborze idealnych mebli do chłopięcego pokoju

Trudności w wyborze idealnych mebli do chłopięcego pokoju

Urządzenie pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica, które potrafi przysporzyć sporo problemów. Często zdarza się również tak, że nieświadomie zamieniamy to pomieszczenie w niezorganizowaną w żaden sposób bawialnię pełną porozrzucanych zabawek, a przecież nie tak powinno to wyglądać. Jak więc zaprojektować i urządzić pokój chłopca, by panowała w nim harmonia i ład a dziecko czuło się w nim dobrze?

Pierwszym elementem, o którym należy pomyśleć w trakcie organizowania chłopięcego pokoju jest dobór odpowiednich mebli i elementów wyposażenia. Mamy tu do dyspozycji dwie opcje: gotowe zestawy lub meble wykonywane na wymiar. W drugim przypadku oczywiste powinno być, że czas oczekiwania może być dosyć długi, dlatego warto jest złożyć zamówienie z odpowiednim wyprzedzeniem. Jest to o tyle ważna kwestia, ponieważ meble stanowią najważniejszy element wystroju dziecięcego pokoju i bez nich nie jesteśmy w stanie dobrać reszty dodatków.

Wielkość mebli dostosowana do wieku dziecka

Decydując się na konkretny model mebli należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wiek dziecka. Żaden dziesięciolatek nie będzie przecież zadowolony z gustownego kompletu dostosowanego dla przedszkolaków. Dodatkowo meble takie nie będą odpowiednio przystosowane do nauki, a przecież jest to jedna z najważniejszych funkcji jakie powinny spełniać.

Innym bardzo ważnym aspektem w wyborze odpowiednich mebli do pokoju dziecięcego jest ich wielkość. Wielu rodziców popełnia podstawowy błąd decydując się na zakup mebli przystosowanych dla najmłodszych dzieci, które nie sprawdzą się u chłopców zaczynających naukę w szkole. Dodatkowo zestawy komponowane dla maluchów zazwyczaj nie zawierają zbyt wiele półek, a przecież im starsze dziecko, tym więcej rzeczy posiada i tym więcej potrzebuje miejsca na organizację swojej przestrzeni. Coraz większa liczba zabawek i książek niemieszcząca się do szafek i półek sprawi, że w pokoju bardzo szybko zapanuje chaos i wszechobecny bałagan. Dodatkowo warto zadbać o odpowiednio dużą szafę, która pomieści coraz większe wymiarowo ubrania dziecka. Niezastąpione będą również odpowiednio wysokie szafki na drobiazgi oraz komoda, która pomoże utrzymać bieliznę chłopca w należytym porządku oraz pozwoli dziecku mieć wszystko pod ręką.

A może meble z motywem bajek?

Ciekawym rozwiązaniem jest postawienie na meble zawierające motywy z ulubionej bajki dziecka. Będzie to zdecydowanie ukłon w stronę zainteresowań malucha, który pozwoli mu poczuć się przywiązanym do nowego wystroju i sprawi, że z przyjemnością będzie chciało w nim spędzać czas. Niestety zakup mebli z motywem bajek niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo. Gust dziecka bardzo szybko ulega zmianie, dlatego takie meble mogą szybko znudzić się chłopcu i na pewno nie posłużą nam tyle ile uniwersalny komplet w stonowanych barwach.

Jakość i funkcjonalność kluczem do sukcesu

Urządzanie pokoju dla dziecka to spore przedsięwzięcie dlatego każdy rodzic marzy by efekty jego starań przetrwały kilka ładnych lat. Stanie się tak tylko wtedy, jeśli postawimy na meble i dodatki dobrej jakości i funkcjonalnym układzie. Wybierając zestawy z dykty możemy mieć pewność, że duża eksploatacja, jaka ma zazwyczaj miejsce w przypadku dziecięcego pokoju sprawi, że szybko czeka nas wymiana mebli na nowe. Warto jest więc, zdecydować się na odrobinę droższy zestaw wykonany z lepszych materiałów, który posłuży dziecku na dłużej. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również zdecydowanie się na meble składane oraz wysuwane łózka, które nie tylko pozwalają zaoszczędzić miejsca w przypadku bardzo małych pokoi ale i stanowią atrakcję dla każdego chłopca.

Sprawdź szeroki wybór mebli dla chłopca

O serwisie

Malutkich świat to to portal o świecie malutkich pociech i ogromnej wiedzy przydatnej dla każdego rodzica. U nas znajdziesz wszelkiego rodzaju porady dotyczące rodzicielstwa, sprawdzone sposoby na rozwiązywanie problemów oraz pomysły na swój własny rozwój jako rodzica, a także pomysły na zakupy dla najmłodszych m.in mebli dziecięcych, zabawek bądź gier. To wszystko i wiele więcej u nas!