Wybieramy przybory szkolne dla pierwszaka

Wybieramy przybory szkolne dla pierwszaka

Rodzice, których dzieci już od września wybierają się do pierwszej klasy, nie mają chwili spokoju. Trudno przecież zaprzeczyć, że zaczął się już gorący okres, w czasie którego kompletowana jest szkolna wyprawka. Jeśli więc udało się im już znaleźć odpowiedni tornister, można zastanowić się nad tym, jakie przybory szkolne powinny do niego trafić. Okazuje się, że nie każdy wybór jest tak samo dobry, a nie każde oszczędności, które w teorii wydają się być obiecujące, są takimi także w praktyce.

Kredki do szkoły dla pierwszaka

Jednym z podstawowych przyborów szkolnych, jakie należy wybrać dla dziecka idącego do pierwszej klasy, są kredki. Oczywiście, wiele do powiedzenia ma w tym kontekście sama szkoła, jeśli jednak nie mamy szczególnych wytycznych w tym zakresie, powinniśmy zdecydować się przede wszystkim na kredki ołówkowe. Dziś bez trudu znajdziemy kredki trójkątne i to im powinniśmy poświęcić najwięcej uwago. Są one znakomite dla pierwszej klasy ułatwiając prawidłowy chwyt w czasie zamazywania lub kolorowania.

Kupując kredki powinniśmy mieć świadomość tego, że ich kolejne rodzaje będą się różnić między sobą z uwagi na jakość wykonania. Wielu rodziców sięga po najtańsze rozwiązania poszukując pewnych oszczędności. Należy jednak przypomnieć, że są to kredki podatne na łamanie, a tym samym może się okazać, że już po krótkim użytkowaniu konieczna stanie się ich wymiana. Kredek w zestawie nie powinno być ani zbyt mało, ani zbyt dużo, najlepiej więc wybrać taki, który obejmuje od 10 do 12 kolorów. Nie ma też powodów do inwestowania w bardzo drogie kredki, bo maluchy nie będą w stanie w pełni skorzystać z ich możliwości.

Rodzice z większym doświadczeniem często przypominają także, że kupując jeden zestaw kredek niemal natychmiast warto zastanowić się nad zakupem kolejnego tak, aby mieć go na zapas. Takie rozwiązanie może początkowo sprawiać wrażenie dość dziwnego, okazuje się jednak, że pierwszaki wykazują się wrodzonym talentem do gubienia kredek. Posiadanie zestawu zapasowego okaże się nieocenione, gdy nagle okaże się, że dziecku brakuje dwóch istotnych kolorów, a zestaw jest niezbędny na jutro.

W poszukiwaniu idealnych pisaków i flamastrów

W pierwszej klasie szkoły podstawowej pisaki z pewnością będą używane rzadziej niż kredki. Jeśli więc decydujemy się na ich wybór, dobrze jest kupić takie, które posiadają lepsze zabezpieczenie przed wysychaniem. Oczywiście, podobnie, jak ma to miejsce w przypadku kredek, może się okazać, że dziecko je zgubi. Mimo wszystko, nie zaleca się kupowania tanich flamastrów, bo bardzo szybko będą się one wyczerpywać, a to sprawi, że będziemy mówić wyłącznie o pozornej oszczędności. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku kredek, drugi zestaw pisaków kupiony już na starcie, powinien okazać się wyjątkowo dobrym rozwiązaniem.

Ołówek dla pierwszoklasisty

Pierwsza klasa to czas, w którym rodzice dopiero odkrywają, jaki ołówek będzie najlepszy dla malucha. Dziecko lubi gubić ołówki tak samo, jak kredki i pisaki, a do tego same ołówki lubią mu spadać i łamać się. podobnie, jak w przypadku kredek, najwygodniejsze są ołówki trójkątne, łatwo układające się w dziecięcej dłoni.

Czytaj więcej na https://ergonomiawpracy.pl/k,yzoe

O serwisie

Malutkich świat to to portal o świecie malutkich pociech i ogromnej wiedzy przydatnej dla każdego rodzica. U nas znajdziesz wszelkiego rodzaju porady dotyczące rodzicielstwa, sprawdzone sposoby na rozwiązywanie problemów oraz pomysły na swój własny rozwój jako rodzica, a także pomysły na zakupy dla najmłodszych m.in mebli dziecięcych, zabawek bądź gier. To wszystko i wiele więcej u nas!

Warto zobaczyć