Ścianka wspinaczkowa do pokoju dziecka - jaki model wybrać?

Ścianka wspinaczkowa do pokoju dziecka - jaki model wybrać?

Wspinaczka wysokogórska to bardzo lubiany sport, który od kilku lat króluje wśród osób dorosłych, a także wśród dzieci. Jak wiadomo milusińscy uwielbiają się wspinać, a dodatkowo to zajęcie wpływa pozytywnie na ich rozwój psychosomatyczny oraz ruchowy. Dzieciom, które kochają wspinaczkę i korzystają ze ścianek wspinaczkowych w punktach rekreacyjnych rodzice mogą zrobić niespodziankę i w ten sposób zaaranżować pokój malucha.

Jednym z najprostszych modeli ścianki wspinaczkowej dla dziecka jest ten posiadający uchwyty z tworzywa sztucznego, które są bezpośrednio przykręcane do ściany i dodatkowo obok uchwytów można zamontować drabinkę. Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnorodnych modeli ścianek wspinaczkowych, pojawiają się także profesjonalne i niezwykle kolorowe elementy, które mogą stanowić fantastyczne uzupełnienie aranżacji pokoju dziecięcego. Podczas wyboru ścianki wspinaczkowej warto zwrócić uwagę na to z jakiego materiału jest ona wykonana.

Ścianka wspinaczkowa dla dziecka charakterystyka

Ścianka dla dziecka składa się z różnego typu uchwytów wykonanych z odmiennych materiałów, które powinny zapewnić stabilność, a także bezpieczeństwo podczas wspinaczki. Na rynku dostępnych jest szereg różnorodnych modeli, między innymi dostępne są nowoczesne ścianki wspinaczkowe wykonane z drewna. Mocowanie uchwytów odbywa się poprzez nawiercenie otworów. Z kolei uchwyty ścianki wspinaczkowej są wykonywane z mieszanki betonu wzmocnionego włóknem szklanym, co stanowi o ich wysokiej trwałości.

Warto zwrócić uwagę na spełnianie wszystkich europejskich norm i jakości danego produktu. Jednym z bardzo popularnych modeli jest ścianka wspinaczkowa do pokoju dziecka, w której na stronie wewnętrznej zostały zastosowane ekologiczne materiały, a sama ścianka została pozbawiona ostrych krawędzi. Ścianka może utrzymać nawet 150 kilogramów obciążenia.

Ścianka wspinaczkowa do pokoju dziecka składa się z kilku elementów płyt, w których zastosowano otwory. Moduły ramy wspinaczkowej są wykonywane z trwałych materiałów. Do zestawów dołączane są uchwyty w różnych kształtach zaprojektowane w ten sposób by były wygodne i komfortowe do uchwycenia przez dzieci podczas wspinaczki. Poszczególne elementy są mocowane za pomocą łączników, a także śrub. Ścianki wspinaczkowe to produkty dedykowane do pomieszczeń wewnątrz budynku, ale mogą być używane także na zewnątrz pod warunkiem utrzymania ich w suchości. Nie powinny być narażone na bezpośrednie działanie deszczu. Ścianki wspinaczkowe są idealnie do rozwijania umiejętności zręcznościowych u dzieci, a także dbania o stan mięśni i sprawności ruchowej.

Jaki model wybrać?

Na rynku jest bardzo szeroki wybór ścianek wspinaczkowych do pokoju dziecka - od ścian dla małych dzieci po profesjonalne miejsca treningowe. Ścianka posiada niepowtarzalny i niezwykle atrakcyjny design.

Ścianki przede wszystkim różnią się od siebie wysokością, a także szerokością oraz rodzajem materiału, z którego zostały wykonane. Duże znaczenie mają także uchwyty, które są dołączane do ścianek wspinaczkowych. Są wykonywane z różnorodnych materiałów i mocowane za pomocą odmiennych komponentów. Niekiedy uchwyty są mocowane bezpośrednio do ściany.

Ścianka wspinaczkowa to bardzo ciekawy element wystroju, który bardzo dobrze prezentuje się w aranżacji przestrzeni. Z kolei nieużywana jest dekoracją, a eksploatowana pomaga w prawidłowym rozwoju fizycznym dziecka. Warto zaznaczyć, że poprzez wspinanie się dzieci rozwijają swoje stawy, a także mięśnie grzbietu.

Przy montowaniu ścianki należy pomyśleć o zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa dziecka i umieścić pod ścianką materac.

Gdzie kupić ściankę wspinaczkową dla dziecka?

Ściankę wspinaczkową do pokoju dziecka dobrze jest zakupić w renomowanym punkcie, który oferuje certyfikowane produkty wykonane z najwyższej jakości materiałów, takim jak np. sklep homero.pl. Ma to bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowania, szczególnie przez małe dzieci. Ponadto renomowane produkty wpływają na długość użytkowania oraz trwałość poszczególnych elementów.

Kiedy warto zainwestować w ściankę wspinaczkową?

Ścianka wspinaczkowa do pokoju dziecka sprawdzi się kiedy maluch chce rozwijać zainteresowania wspinaczką wysokogórską. Ponadto taki element będzie dla niego dobrodziejstwem w czasie wzrostu, aby zadbać o jego odpowiedniej rozwój oraz sprawność fizyczną. Poza tym ścianka wspinaczkowa do pokoju dziecka może stanowić świetny element dekoracyjny dopasowany do aranżacji przestrzeni pokoju dziecięcego. 

O serwisie

Malutkich świat to to portal o świecie malutkich pociech i ogromnej wiedzy przydatnej dla każdego rodzica. U nas znajdziesz wszelkiego rodzaju porady dotyczące rodzicielstwa, sprawdzone sposoby na rozwiązywanie problemów oraz pomysły na swój własny rozwój jako rodzica, a także pomysły na zakupy dla najmłodszych m.in mebli dziecięcych, zabawek bądź gier. To wszystko i wiele więcej u nas!

Warto zobaczyć