50 Łatwych sposobów na bycie fantastycznym rodzicem

50 Łatwych sposobów na bycie fantastycznym rodzicem

Zebraliśmy nasze ulubione nuggetsy rad od naszej rady doradczej w jednym wyjątkowym artykule, który będzie miał głęboki wpływ na całą Twoją rodzinę.

Ustaw limity

Przejmij dowodzenie. Dzieci pragną ograniczeń, które pomagają im zrozumieć i zarządzać często mylącym światem. Pokaż swoją miłość, wyznaczając granice, aby Twoje dzieci mogły bezpiecznie odkrywać i odkrywać swoje pasje.

Nie podcinajcie dziecku skrzydełek. Misją twojego malucha w życiu jest zdobycie niezależności. Więc kiedy ona rozwija się zdolna stawiać jej zabawki daleko od, czyścić jej talerz od stołu, i ubierać się, pozwalać jej. Dawanie dziecku odpowiedzialności jest dobre dla jego poczucia własnej wartości (i twojego rozsądku!).

Nie próbuj wszystkiego naprawić. Dajcie małym dzieciom szansę na znalezienie własnych rozwiązań. Kiedy z miłością uznajesz drobne frustracje dziecka, nie spiesząc się natychmiast, by je uratować, uczysz je samodzielności i odporności.

Pamiętaj, że dyscyplina to nie kara. Egzekwowanie ograniczeń to tak naprawdę uczenie dzieci, jak zachowywać się w świecie i pomaganie im w zachowaniu kompetencji, troski i kontroli.

Wybierzcie swoje bitwy. Dzieci nie mogą wchłonąć zbyt wielu zasad bez całkowitego wyłączenia. Zapomnij o kłótniach o małe rzeczy, takie jak wybory mody i okazjonalny język garnków. Skupcie się na rzeczach, które naprawdę się liczą - to znaczy, że nie będziecie uderzać, gadać niegrzecznie ani kłamać.

Styl rodzicielski:

  • Pozytywni lub autorytatywni rodzice cenią sobie wzajemny szacunek i bycie dobrym słuchaczem.
  • Stwórz swój własny czas jakości
  • Baw się z dziećmi. Pozwól im wybrać zajęcie i nie martw się o zasady. Po prostu idźcie z prądem i bawcie się dobrze. To jest nazwa gry.

Codziennie czytamy razem książki. Zaczynajcie, gdy jest noworodkiem; dzieci uwielbiają słuchać odgłosów głosów swoich rodziców. Przytulanie się do dziecka i książek jest wspaniałym połączeniem, które ustawi go na całe życie do czytania.

Zaplanujcie dzienny czas specjalny. Pozwól dziecku wybrać zajęcie, w którym spędzicie razem 10 lub 15 minut, bez żadnych przerw. Nie ma lepszego sposobu, abyś mogła okazać swoją miłość.

Zachęcajcie tatusia do czasu. Największym niewykorzystanym zasobem dostępnym dla poprawy życia naszych dzieci jest czas z tatą - wcześnie i często. Dzieci z zaangażowanymi ojcami radzą sobie lepiej w szkole, lepiej rozwiązują problemy i generalnie lepiej radzą sobie z tym, co rzuca na nie życie.

Zróbcie ciepłe wspomnienia. Twoje dzieci prawdopodobnie nie będą pamiętać niczego, co im powiesz, ale przypomną sobie rodzinne rytuały - jak pora snu i noc gier - które robicie razem.

To działało dla mnie:

  • Nie jesteś gotowy wyrzucić ubrania swoich dzieci albo nie wiesz, co zrobić z niechcianym zderzakiem do łóżeczka? Te innowacyjne rodzicielskie hacki mogą dać twoim dzieciom zupełnie nowe życie.
  • Bądź dobrym modelem
  • Bądź wzorem, na jaki zasługują twoje dzieci. Dzieci uczą się obserwując swoich rodziców. Modelowanie odpowiedniego, pełnego szacunku, dobrego zachowania działa znacznie lepiej niż mówienie im, co mają robić.

Przyznaj się, kiedy przesadzisz. To najlepszy sposób, aby pokazać dziecku, jak i kiedy powinno przepraszać.

Żyj trochę bardziej zielono. Pokaż swoim dzieciom, jak łatwo jest dbać o środowisko naturalne. Mniej odpadów, recykling, ponowne użycie i konserwacja każdego dnia. Spędzaj popołudnie zbierając śmieci po okolicy.

Zawsze mówisz prawdę. Tak chcesz, żeby twoje dziecko zachowywało się, prawda?

Pocałuj i przytul swojego współmałżonka przy dzieciach. Twoje małżeństwo jest jedynym przykładem tego, jak wygląda, czuje i brzmi intymny związek. Więc to twoim zadaniem jest wyznaczyć wielki standard.

Szacunek dla różnic rodzicielskich. Wspieraj podstawowe podejście współmałżonka do wychowywania dzieci - chyba, że jest to wyjście poza linię. Krytykowanie lub kłótnia z partnerem wyrządzi więcej szkody małżeństwu i poczuciu bezpieczeństwa dziecka niż w przypadku zaakceptowania standardów, które różnią się od własnych.

Znać najlepsze sposoby na pochwałę

Przekażcie odpowiednie pochwały. Zamiast po prostu mówić: "Jesteś świetny", spróbuj sprecyzować, co twoje dziecko zrobiło, aby zasłużyć na pozytywne opinie. Możesz powiedzieć: "Czekanie, aż skończę rozmawiać przez telefon o ciasteczka było trudne i naprawdę podobała mi się twoja cierpliwość."

Dobre rzeczy. Kiedy zauważysz, że twoje dziecko robi coś pomocnego lub miłego, daj mu znać, jak się czujesz. Jest to świetny sposób na wzmocnienie dobrego zachowania, więc jest bardziej prawdopodobne, że nadal będzie to robić.

Plotki o twoich dzieciach. Fakt: To, co podsłuchujemy, jest o wiele silniejsze niż to, co nam mówi się wprost. Uczyń pochwałę bardziej efektywną, pozwalając dziecku "złapać", szepcząc o nim komplement babci, tacie, a nawet jego misiowi.

Zaufaj sobie.

Dajcie sobie spokój. Uderzenie w podjazd, gdy jesteś zbyt zmęczony, by gotować, nie czyni z ciebie złego rodzica.

Zaufaj swojej mamie. Nikt nie zna twojego dziecka lepiej niż ty. Podążaj za swoim instynktem, jeśli chodzi o jego zdrowie i samopoczucie. Jeśli myślisz, że coś jest nie tak, to jest szansa, że masz rację.

Po prostu powiedz "Nie". Oprzyj się chęci podjęcia dodatkowych obowiązków w biurze lub zostania Wolontariuszką Królową w szkole swojego dziecka. Nigdy, przenigdy nie będziesz żałować, że spędzasz więcej czasu ze swoimi dziećmi.

Nie akceptuj braku szacunku ze strony dziecka. Nigdy nie pozwól, by była niegrzeczna i nie mówiła krzywdzących rzeczy tobie lub komukolwiek innemu. Jeśli to zrobi, powiedz jej stanowczo, że nie będziesz tolerować żadnych form braku szacunku.

Podaj swój plan. Zmobilizuj innych opiekunów w życiu Twojego dziecka - współmałżonka, dziadków, pracownika przedszkola, opiekunkę do dziecka - aby pomóc wzmocnić wartości i zachowanie, które chcesz zaszczepić. Obejmuje to wszystko od podziękowania i bycia miłym do nie jęczeć.

Nie zapomnij nauczyć je umiejętności społecznych

Każdego dnia zadawaj dzieciom trzy "ty" pytania. Sztuka rozmowy jest ważną umiejętnością społeczną, ale rodzice często zaniedbują jej nauczanie. Zadaj dzieciakowi pytania takie jak: "Dobrze się bawiłeś w szkole?"; "Co robiłeś na imprezie, na którą chodziłeś?"; lub "Gdzie chcesz iść jutro po południu?"

Naucz dzieci tej odważnej sztuczki. Powiedz im, żeby zawsze zwracały uwagę na kolor oczu danej osoby. Nawiązanie kontaktu wzrokowego pomoże niezdecydowanemu dziecku wydawać się bardziej pewnym siebie i pomoże każdemu dziecku być bardziej asertywnym i mniej skłonnym do podrywu.

Przyznaj się do silnych emocji twojego dziecka. Kiedy twoje dziecko skończy się topnieć, zapytaj go: "Jak się czułeś?" i "Jak myślisz, co by to poprawiło?" Więc go posłuchaj. Łatwiej będzie mu wyzdrowieć z napadu złości, jeśli pozwolisz mu to powiedzieć.

Wychowywanie Wdzięcznych Dzieci

Pokaż swojemu dziecku, jak stać się odpowiedzialnym obywatelem. Znajdź sposób, aby pomóc innym przez cały rok. Dzieci zyskują poczucie własnej wartości dzięki wolontariatowi w społeczności.

Nie wychowywać zepsutego dzieciaka. Miej to na uwadze: Każde dziecko jest skarbem, ale żadne dziecko nie jest centrum wszechświata. Nauczcie go odpowiednio.

Porozmawiajmy o tym, co to znaczy być dobrym człowiekiem. Zacznij wcześnie: Gdy ty czytasz pora snu opowieści, na przykład, pyta twój berbeć czy charaktery są średni lub mili i bada dlaczego.

Wyjaśnij swoim dzieciom, dlaczego wartości są ważne. Prosta odpowiedź: Kiedy jesteś miły, hojny, uczciwy i pełen szacunku, sprawiasz, że ludzie wokół ciebie czują się dobrze. Co ważniejsze, czujesz się dobrze z samym sobą.

Każdej nocy przy kolacji zakładają "kółko wdzięczności". Idźcie dookoła stołu i rozmawiajcie na zmianę o różnych ludziach, którzy tego dnia byli hojni i mili dla każdego z was. Może to zabrzmi groźnie, ale sprawia, że wszyscy czują się dobrze.

Nie stresuj się obiadem

Podawaj jedzenie raz za razem. Jeśli dziecko odrzuci nowe danie, nie trać nadziei. Być może będziesz musiała zaoferować mu kolejne sześć, osiem, a nawet dziesięć razy, zanim zje je i zdecyduje, że mu się podoba.

Unikaj walk o jedzenie. Zdrowe dziecko instynktownie wie, ile jeść. Jeśli nie chce skończyć tego, co jest na jego talerzu, po prostu go puść. On nie będzie głodował.

Jedzcie co najmniej jeden posiłek dziennie jako rodzina. Wspólne siedzenie przy stole to relaksujący sposób na nawiązanie kontaktu - czas na dzielenie się radosnymi wiadomościami, rozmowę o dniu lub opowiedzenie głupiego żartu. Pomaga to również dzieciom wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe.

Niech twoje dzieci złożą zamówienie. Raz w tygodniu pozwólcie dzieciom wybrać co jest na kolację i ugotować to dla nich.

Zawsze mów "Kocham cię"

Kochajcie swoje dzieci jednakowo, ale traktujcie je wyjątkowo. Są indywidualne.

Powiedz "kocham cię", kiedy tylko to poczujesz, nawet jeśli jest to 743 razy dziennie. Po prostu nie możesz zepsuć dziecka zbyt wieloma papkowatymi słowami sympatii i zbyt wieloma wygładzającymi. Niemożliwe.

Pamiętaj, co babcie zawsze mówią. Dzieci nie są twoje, tylko pożyczone ci na pewien czas. W tych ulotnych latach, rób co możesz, aby pomóc im wyrosnąć na dobrych ludzi.

Delektuj się chwilami. Tak, rodzicielstwo to najbardziej wyczerpująca praca na planecie. Tak, twój dom to bałagan, pralnia jest spiętrzona, a psa trzeba wyprowadzić na spacer. Ale twój dzieciak po prostu się śmiał. Ciesz się tym teraz. To będzie za szybko.

Zwiększenie mocy mózgu i aktywności fizycznej

Naucz swoje dziecko podpisywać. To, że dziecko nie może mówić, nie oznacza, że nie ma zbyt wielu rzeczy, które chciałaby powiedzieć. Proste znaki mogą pomóc Ci wiedzieć, czego potrzebuje, a nawet jak się czuje, zanim zacznie mówić - to świetny sposób na zmniejszenie frustracji.

Trzymaj telewizor w pokoju rodzinnym. Badania wielokrotnie wykazały, że dzieci z telewizorem w sypialni ważą więcej, śpią mniej, mają niższe stopnie i gorsze umiejętności społeczne. P.S. Rodzice, którzy mają telewizor w sypialni, uprawiają seks rzadziej.

Ruszajcie się dzieci. Najnowsze badania pokazują, że rozwój mózgu u małych dzieci może być powiązany z ich poziomem aktywności. Umieszcza twój dziecko na jej brzuszku kilka razy w ciągu dnia, pozwala twój berbeć chodzić zamiast jeździć w jej wózku, i stwarza możliwości dla twój starszego dziecka dostawać mnóstwo ćwiczenie.

Porady zdrowotne, które wszyscy rodzice powinni przestrzegać

Niech dzieci się zaszczepią. Ogniska odry i innych chorób nadal występują w naszym kraju i na całym świecie.

Chroń ten uśmiech. Zachęcanie dziecka do szczotkowania zębów dwa razy dziennie odrobiną fluorkowej pasty do zębów uchroni je przed ubytkami.

Bądźcie czujni w kwestii bezpieczeństwa. Dokładnie zabezpieczaj swój dom i nigdy nie zostawiaj dziecka poniżej 5 roku życia w samej wannie. Upewnij się, że foteliki samochodowe są prawidłowo zamontowane i nalegaj, aby dziecko nosiło kask podczas jazdy na rowerze lub skuterze.

Posłuchaj doktorku. Jeśli pediatra uważa, że gorączka dziecka jest spowodowana przez wirusa, nie naciskaj na antybiotyki. Najlepszym lekarstwem może być odpoczynek, dużo płynów, i trochę TLC. Nadmierne przepisywanie antybiotyków może powodować problemy medyczne u dziecka i zwiększać szanse na powstanie superbakterii, które są odporne na leczenie.

Trzymaj blokadę przeciwsłoneczną obok pasty do zębów swojego dziecka. Nakładaj ją codziennie w ramach porannej rutyny. To stanie się tak naturalne, jak mycie zębów.

Połóż dziecko do łóżka senne, ale nadal nie śpiące. Pomaga to dziecku nauczyć się uspokajać do snu i zapobiega problemom z zasypianiem.

Wiedzą, kiedy do toalety pociągnąć. Zwróć uwagę na te dwie oznaki, że dziecko jest gotowe do korzystania z toalety: wyczuwa chęć do sikania i robienia kupy (to co innego niż świadomość, że już wyszło) i prosi o zmianę pieluchy.

 

O serwisie

Malutkich świat to to portal o świecie malutkich pociech i ogromnej wiedzy przydatnej dla każdego rodzica. U nas znajdziesz wszelkiego rodzaju porady dotyczące rodzicielstwa, sprawdzone sposoby na rozwiązywanie problemów oraz pomysły na swój własny rozwój jako rodzica, a także pomysły na zakupy dla najmłodszych m.in mebli dziecięcych, zabawek bądź gier. To wszystko i wiele więcej u nas!

Warto zobaczyć