Najlepsze zabawki elektroniczne dla dzieci 2020

Najlepsze zabawki elektroniczne dla dzieci 2020

Znalezienie idealnego gadżetu dla dzieci jest trudniejsze niż na to wygląda. Rynek zabawek dla dzieci jest zalewany drogimi śmieciami, które w ciągu kilku dni po rozpakowaniu mogą skończyć się niekochane i zapomniane na dnie pudełka z zabawkami. Jak można znaleźć technologię dla dzieci, która jest inspirująca i pouczająca, ale na tyle zabawna, że pozwala im wrócić do niej? Mamy tylko właściwe wybory.

Nie będziemy przyglądać się oczywistym kategoriom, takim jak tablety czy smartfony - mamy dla nich oddzielne łapanki. Chodzi o ciekawe i nietypowe gadżety, które miejmy nadzieję zachwycą Twoje maluchy. To są najlepsze zabawki techniczne dla dzieci. Zamieściliśmy tutaj sugerowany wiek od producenta, ale stwierdziliśmy, że tak długo, jak będą nadzorowane, młodsze dzieci również będą naprawdę cieszyć się większością tych gadżetów i zabawek.

8 lat i więcej

Makeblock mBot Smart Robot Kit

Zestaw Makeblock mBot Smart Robot ułatwia wprowadzenie STEM dla uczniów szkół podstawowych. Zestaw robota składa się z modułów, które pasują razem z dołączonym śrubokrętem. Nie ma potrzeby lutowania! Posiada również kilka wstępnie ustawionych trybów, które pozwalają dziecku na odkrywanie istotnych funkcji robota, takich jak omijanie przeszkód i śledzenie linii przy minimalnym kodowaniu. Dla bardziej doświadczonych dzieci mBot może być sterowany za pomocą systemu programowania opartego na zdrapkach i posiada pakiety rozszerzeń, które dodają nowe funkcje do robota. Jest on nawet kompatybilny z LEGO, zapewniając niekończące się godziny kreatywności.

Littlebits Avengers Hero Inventor Kit

Przedstaw swoje dzieci do STEM łatwy sposób z Avengers Hero Inventor Kit od Little Bits. Dzieci mogą w pełni korzystać z trybu Tony'ego Starka, budując własną, wygodną do noszenia rękawicę, wyposażoną w czujniki, efekty dźwiękowe i migające światła. Jest on modułowy i konfigurowalny, dzięki czemu dzieci mogą majstrować przy różnych elementach, aby zobaczyć, jak działają.

Dzieci mogą również dodawać superbohaterskie moce do swojej rękawicy za pomocą blokowego systemu kodowania. Towarzysząca aplikacja z lekcjami o tematyce superbohaterskiej prowadzi dzieci zarówno przez budynek, jak i proces kodowania. Samouczki zaczynają się łatwo, a następnie stopniowo zwiększają trudności. Dzieci uczą się jak budować obwody, współdziałać z czujnikami oraz programować światła i dźwięki.

Zwycięską funkcją w zestawie jest personalizacja. Dzieci mogą bawić się klockami, aby dodać nowe superbohaterskie moce, a nawet nagrywać własny okrzyk bojowy za pomocą dołączonego modułu głośników. Naszym ulubionym elementem jest jednak matryca LED, którą można zaprogramować do wyświetlania własnego obrazu.

Robot Anki Cozmo

Ten śmiesznie uroczy, malutki robot, jest pełen osobowości. Przypominający Wall-E, Cozmo podłącza się do urządzenia z systemem Android lub iOS przez Wi-Fi. Można go zaprogramować w przystępny sposób, krok po kroku, ale są też proste gry, do których dzieci mogą od razu zanurkować. Cozmo może rozpoznać Twoją twarz, poznać Cię i rozwinąć swoją własną osobowość. Jeśli chcesz zainspirować swoje dzieci do wyłączenia PlayStation lub unikasz kupienia rodzinnego zwierzaka, Cozmo może być idealnym rozwiązaniem. Przeczytaj naszą praktyczną recenzję Cozmo, aby dowiedzieć się więcej.

Robot Bolt Sphero

Śruba bierze najlepsze części oryginalnego Sphero Mini i ulepsza go. Urządzenie przypominające kulę posiada wiele różnych czujników i elementów, w tym podczerwień, kompas, czujnik światła, żyroskop, przyspieszeniomierz i enkodery silnika. Istnieje nawet programowalny wyświetlacz LED, który dzieci mogą zaprogramować do wyświetlania animacji i danych w czasie rzeczywistym. Towarzysząca mu aplikacja Sphero Edu jest również większa i lepsza, pozwalając dzieciom na kodowanie Pręta za pomocą rysunków, bloków Scratch, a nawet JavaScript.

Mekan Mekanid G15 KS Robot osobisty

Jaki dzieciak nie chciałby zbudować własnego 4-metrowego robota, który potrafi naśladować ich i reagować na instrukcje? Jest około 1200 części do tego, w tym mózg, oczy LED i osiem silników. Możesz używać z nim aplikacji na Androida lub iOS, ale łatwiej jest nauczyć Mekanoida poprzez bezpośrednią manipulację. Istnieje wiele komend głosowych, których można użyć, i można go przekonfigurować na coś mniej humanoidalnego - ale należy pamiętać, że zbudowanie go zajmuje dużo czasu.

Circuit Maze Board Game

Ta gra logiczna uczy Twoje dzieci wszystkiego o obwodach i elektryczności. Jest to dobrze wykonana gra z 60 różnymi wyzwaniami do pokonania. Będą musiały poruszać kawałkami i dopasowywać je w odpowiedniej kolejności, aby rozwiązać każdą zagadkę. Wyzwania są dostępne na trzech różnych poziomach trudności. To świetny sposób na rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów, a co ważniejsze, zabawa dla dorosłych i ich dzieci. Jeśli próbujesz skrócić czas na ekranie, to jest to dobra alternatywa.

6-8 lat i więcej

Mattel View-Master Virtual Reality Starter Pack

Wirtualna rzeczywistość jest teraz wszędzie i to jest ekscytujące, ale jest jeszcze kilka wątpliwości, czy VR jest bezpieczny dla dzieci, czy nie. Istnieje kilka zestawów słuchawkowych VR, które używają smartphone'a jako ekranu, ale jest to pierwszy, który widzieliśmy, że jest specjalnie przeznaczony dla dzieci. Działa z różnymi smartfonami, tak jak Google Cardboard, i istnieje wiele kompatybilnych aplikacji VR i gier dostępnych obecnie dla systemu Android i iOS. W ukłonie w stronę view-masters of yester year, Mattel zawarł również bębny, które wyzwalają różne doświadczenia augmented-reality. Możesz kupić różne pakiety kołowrotków za 15 dolarów, które obejmują takie tematy jak przestrzeń kosmiczna i dzikie zwierzęta.

Ręczny mikroskop cyfrowy Jiusion

To niesamowite, co można zobaczyć pod mikroskopem. Twoje dzieci będą uwielbiały zbierać próbki do zbadania za pomocą kompaktowego modelu Jiusion, ponieważ nawet przedmioty codziennego użytku mogą zdradzić niespodzianki. Mikroskop ręczny podłącza się do komputera stacjonarnego, laptopa, tabletu lub smartfona - oprogramowanie obsługuje obecnie systemy Windows, MacOS i Android - i pozwala na powiększenie nawet do 1000 razy. Do oświetlenia obiektu służy również osiem diod LED, a także plastikowa podstawka, w którą można włożyć urządzenie. Można jej używać nawet do robienia zdjęć lub nagrywania filmów.

Drone KD Interactive Aura z kontrolerem rękawic

Drony latają teraz wysoko, ale najlepsze drony są drogie, a ich pilotowanie może być trudne. Sprytnym pomysłem na drona Aura jest to, że można nim latać za pomocą specjalnego kontrolera rękawic. Ten mały, lekki dron jest przeznaczony do użytku wewnątrz pomieszczeń i ma wbudowane funkcje bezpieczeństwa, które sprawiają, że jest idealny dla dzieci do wypróbowania, w tym automatyczny start, zawisanie i lądowanie, a także ograniczenia wysokości i odległości. Sterowanie dronem za pomocą gestów ręcznych jest naturalne i łatwe do uchwycenia dla dzieci. Możesz nawet zrobić flip trick - po prostu upewnij się, że Twoje ozdoby są bezpiecznie przechowywane w pierwszej kolejności!

Zestaw Osmo Genius dla iPada

Jest to doskonały pakiet akcesoriów do iPada, który oferuje kilka zabaw i działań edukacyjnych. Twoje dzieci mają za zadanie tworzyć różne kształty, przeliterować słowa, śledzić obrazki i grać w gry oparte na fizyce. Jest drogi, ale też bardzo dobrze zaprojektowany, a dzieci uwielbiają się z nim uczyć. Możesz dokupić dodatkowe pakiety, takie jak Osmo's Coding Jam, który wykorzystuje muzykę, aby nauczyć dzieci kodowania. Przeczytaj naszą pełną recenzję Osmo Genius Kit dla iPada, by dowiedzieć się więcej. Firma Osmo udostępniła również większość tych samych doświadczeń za pośrednictwem Twojego iPhone'a - nowa baza Osmo dla iPhone'ów kosztuje 25$.

Zestaw komputerowy Kano

Jest to kompletny zestaw komputerowy do samodzielnego budowania w pakiecie z wszelkiego rodzaju ciekawym oprogramowaniem, który zainspiruje Twoje dzieci do rozpoczęcia programowania i tworzenia muzyki lub gier. W zestawie znajdują się proste, ilustrowane przewodniki, które można śledzić, a także imponujący dostęp do niego. Jest on oparty na Raspberry Pi 3, ale masz też pomarańczową klawiaturę, mysz, kilka innych bitów i kawałków oraz zestaw szablonów i naklejek, aby dostosować wygląd. Prawdziwa zabawa zaczyna się, gdy jest zbudowany i kopią w wyzwania, aby powiedzieć mu, co robić.

Kidz Słuchawki z ograniczeniem głośności przekładni

Dzieci i dorośli nie zawsze widzą oko w oko, o czym może zaświadczyć każdy rodzic, który wytrzymał gusta muzyczne młodego człowieka na długiej podróży samochodem. Łatwą odpowiedzią są słuchawki. Kidz Gear przewodowe słuchawki produkują przyzwoitą jakość dźwięku i są solidne, regulowane i dostępne w siedmiu różnych kolorach. Mają one również ograniczoną maksymalną głośność. Te słuchawki mogą być tak samo jak prezent dla rodziców jak i dla dziecka.

3-5 lat i więcej

Wonder Workshop Dash Robot Wonder Pack 

Ten wee robot ma prawdziwą osobowość i podłącza się do urządzenia z systemem Android lub iOS do wszelkiego rodzaju zabawy i nauki. Jest najlepszy dla pięciolatków i starszych. Na płytkim końcu, jest to robot zdalnego sterowania, który zapala się i wydaje dźwięki, ale jeśli kopać głębiej, można rzeczywiście zaprogramować procedury w nim z dostępnym Blockly przeciągnij i upuść kodowania app. Jest on również kompatybilny z klockami Lego, a Wonder Workshop oferuje statycznego robota towarzyszącego i kilka innych dodatków, jeśli chcesz go rozbudować. Przeczytaj naszą pełną recenzję Wonder Workshop Dash & Dot, aby dowiedzieć się więcej.

VTech Touch and Learn Activity Desk

Rodzice chcą wprowadzić technologię do swoich małych dzieci, ale nie chcą, aby przegapiły one praktyczne zajęcia, które są krytyczne dla rozwoju umiejętności motorycznych. Biurko VTech spełnia obie te potrzeby dzięki zastosowaniu wyświetlacza LED, interaktywnego panelu dotykowego i dźwięku do nauki podstaw matematyki, muzyki, rysunku i wielu innych. Cyfrowe biurko zawiera pięć stron z ćwiczeniami, na których dziecko może zacząć pracę, a także pakiety rozszerzeń, które zagłębiają się w różne przedmioty.

CogniToys Dino

Twoje dzieci zakochają się w tym gadającym dinozaurze. Może opowiadać historie, grać w gry, żartować i śpiewać piosenki. Potrafi również odpowiedzieć na wszystkie odpowiednie pytania, które ma Twoje dziecko, ponieważ jest podłączone do Internetu. Naciśnij przycisk na brzuszku Dino i zapytaj go, jak przeliterować słowo lub kto jest prezydentem, a otrzymasz właściwą odpowiedź w głosie, który bardzo przypomina Yodę. Na górze znajduje się również przyjazny dziecku silnik, który dostosowuje się do dziecka i filtruje wszystko, co niestosowne, a nawet mówi im, że używają przeklętych słów. Nie zawsze działa on idealnie, ale CogniToys kontynuuje pracę nad jego ulepszeniem i dodaniem nowych sztuczek do repertuaru Dino. Przeczytaj naszą pełną recenzję CogniToys Dino, aby dowiedzieć się więcej. Firma wydała również dodatek o nazwie STEMosaur, który dzieciaki muszą same układać.

Play-Doh Touch Shape to Life Studio

Dzieci uwielbiają Play-Doh i ten zestaw pozwala im na skanowanie swoich fizycznych kreacji do cyfrowego świata na iPadzie lub innym urządzeniu z systemem iOS. W zestawie znajduje się znajomy zestaw puszek, narzędzi, noży i stempli Play-Doh oraz specjalna plastikowa taca. Jeśli umieścisz kreacje na tacy i zeskanujesz ją za pomocą iPada, ożyją one jako postacie lub obiekty w kolorowym, przewijanym na boki świecie. Kreacje mogą nawet skakać dookoła i poznawać ich cyfrowe otoczenie, a Ty możesz skanować obiekty, które nie zostały stworzone do gry Doh, aby służyć jako tło.

Zestaw zabawowy Primo Cubetto

Ten przyjazny, drewniany robot został zaprojektowany specjalnie dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Robot uczy podstaw programowania komputerowego bez mówienia i bez wyświetlacza; zamiast tego opiera się na drewnianej tablicy, na której dzieci mogą umieścić kolorowe klocki. Te z kolei tworzą programy, które dowodzą super słodkim robotem Cubetto. Jest też mapa i storybook, które pomogą ożywić go i pobudzić pomysły. Ta zatwierdzona przez Montessori zabawka jest bardzo przystępna i dobrze zaprojektowana, co jest rzadkością, gdy masz do czynienia z zabawkami edukacyjnymi skierowanymi do młodszej publiczności.

3 lata i poniżej

Marbotic Smart Numbers i Smart Letters

Era cyfrowa zapoczątkowała wiele nowych, ekscytujących zmian w edukacji, ale dowody wskazują, że dzieci uczą się najlepiej, gdy w grę wchodzi element fizyczny. Marbotic opracował pakiety Smart Numbers i Smart Letters jako wprowadzenie, aby pomóc dzieciom w nauce podstaw matematyki, czytania i pisania. Piękne, drewniane litery i cyfry mogą być używane w połączeniu z iPadem lub tabletem Android, aby pomóc dzieciom w zabawnej nauce. Umieszczenie odpowiednich liter lub cyfr na ekranie wywołuje iskrzące animacje i tworzy połączenie pomiędzy sferą fizyczną i cyfrową, które jest bardziej przekonujące niż każde z nich z osobna. Co najlepsze, oprogramowanie zostało opracowane we współpracy zarówno z ekspertami w dziedzinie edukacji, jak i prawdziwymi nauczycielami.

Fisher Price Think & Learn Rocktopus, zabawka muzyczna

Nigdy nie jesteś za młody, aby rozpocząć naukę muzyki, a Rocktopusr Think & Learn tego dowodzi. Ten odtwarzający muzykę, robota ośmiornica oferuje 15 różnych instrumentów muzycznych obejmujących szereg stylów, umożliwiając dziecku tworzenie utworów z niewiele więcej niż jedno naciśnięcie przycisku. Rocktopus to coś więcej niż tylko zabawka, dzięki czemu dziecko może uczyć się wzorców, dodawania i odejmowania. Istnieje nawet towarzysząca mu aplikacja mobilna, jeśli Ty i Twoje dziecko chcecie stworzyć niestandardowy teledysk dla całego świata.

 

O serwisie

Malutkich świat to to portal o świecie malutkich pociech i ogromnej wiedzy przydatnej dla każdego rodzica. U nas znajdziesz wszelkiego rodzaju porady dotyczące rodzicielstwa, sprawdzone sposoby na rozwiązywanie problemów oraz pomysły na swój własny rozwój jako rodzica, a także pomysły na zakupy dla najmłodszych m.in mebli dziecięcych, zabawek bądź gier. To wszystko i wiele więcej u nas!